Sprawozdanie z Dnia Patrona Szkoły

Trzydzieści lat temu, 16 października 1978 roku, biały dym unoszący się nad Kaplicą Sykstyńską oznajmił całemu światu, że wybrano nowego Papieża, Papieża, który zmienił bieg historii, oblicze świata i miliony ludzkich serc. Został nim człowiek z „dalekiego kraju” – nasz rodak Karol Wojtyła. Przyjął imię Jan Paweł II. Od tej chwili rozpoczął się nowy, jakże odmienny od innych, pontyfikat.
Nauka Jana Pawła II jest stale obecna w życiu naszej szkoły. Jest On dla nas wszystkich szczególną postacią, nie tylko Naszym Rodakiem, ale
przede wszystkim Naszym Patronem. Zapamiętaliśmy go jako niezwykłego człowieka, obdarzonego wielką charyzmą i ogromnym poczuciem humoru. Papieża, który nigdy nie zapominał o dzieciach i młodzieży. Papieża, który w
młodości grał w konspiracyjnym teatrze, który przez długie lata uprawiał sport, wspólnie z młodymi śpiewał i żartował. Jest dla nas osobą, z której chcemy brać przykład, od której chcemy się uczyć.
Co roku 16 października uroczyście obchodzimy Dzień Patrona. I chociaż od śmierci Jana Pawła II minęły już ponad trzy lata, a na Stolicy Piotrowej zasiada nowy papież – Benedykt XVI, my pamiętamy o naszym rodaku i Patronie.
16 października 2008 roku cała społeczność „Dziewiątki” zgromadziła się, aby uczcić Dzień Patrona. Najpierw wspólnie z zaproszonymi gośćmi uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a następnie w szkole odbył się uroczysty apel. Był to dla nas wszystkich czas refleksji i wyciszenia, ale także czas humoru, bo takie było życie Karola Wojtyły. Uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny, na który złożyły się: fragmenty życiorysu naszego Patrona, ciekawostki i anegdoty z Nim związane oraz pieśni religijne i nawiązujące do osoby Jana Pawła II.
Mamy też nadzieję, że w tamtej chwili w Domu Ojca, Karol Wojtyła – Jan Paweł II, otworzył okno jak niegdyś w apartamentach papieskich lub na Franciszkańskiej w Krakowie, spoglądał na nas, mówił: „Radujcie się” i wspólnie z nami obejrzał przedstawienie, które przygotowaliśmy.
Tego dnia wręczyliśmy również nagrody laureatom Międzyszkolnego Konkursu „My, Jana Pawła II uczniowie”, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Ełk Pan Tomasz Andrukiewicz. ( ZOBACZ WYNIKI)
Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęliśmy już w ubiegłym roku szkolnym w ramach realizacji projektu „Dzień Patrona Szkoły”.
Został powołany zespół w składzie:
· dyrektor szkoły pan A. Zdanowski,
· wicedyrektor pani B. Dardzińska,
· pani A. Chmielecka,
· pani A. Lewoc,
· pani G. Barcińska,
· pani A. Nartowicz,
· pani. L. Czepielewska (a od września tego roku pani B. Jabłońska),
· pani E. Grabowska,
· pani E. Rafałowska
· oraz uczniowie należący do chóru szkolnego i koła teatralnego „Trzy Grosze”.