Nasze miasto Ełk
Historia miasta
Walory turystyczne

Herb EłkuNasze miasto Ełk

Ełk to miasto w województwie warmińsko-mazurskim położone na Pojezierzu Ełckim, będącym częścią Pojezierza Mazurskiego. Według danych z 30 czerwca 2004, miasto miało 55 846 mieszkańców.

Spośród wielu atrakcyjnych zakątków Polski północno - wschodniej Ełk wyróżnia się niezwykłą urodą. Jest jednym z największych miast województwa warmińsko - mazurskiego oraz głównym ośrodkiem gospodarczym i turystycznym regionu. Malowniczo położony nad jeziorem Ełk i rzeką Ełk, otoczony wzgórzami i lasami, jest znakomitym miejscem na wypoczynek.

Ełk poza walorami przyrodniczymi, takimi jak: jeziora, kompleks leśny Szarek, rezerwat przyrody Bartosze, gdzie chroni się bobry; posiada również zabytki kultury materialnej, między innymi pozostałości krzyżackiego zamku na wyspie na Jeziorze Ełckim, Katedra Św. Wojciecha, liczne kościoły i zabytkowa wieża ciśnień oraz zabytek techniki - zespół kolei wąskotorowej.

Ełk

Źródło: http://www.elk.pl