Komunikat dla Rodziców i Uczniów

Zobowiązuję wszystkich rodziców do zalogowania się do dziennika elektronicznego najpóźniej do dnia 23 marca 2020 r. do godz. 18.00 /tj. poniedziałek/ oraz śledzenia informacji przekazywanych przez dyrekcję i nauczycieli związanych z prowadzeniem nauczania on-line.

Od 25 marca 2020 r. rozpoczniemy zdalne nauczanie. Obowiązkiem każdego ucznia będzie codzienne przeglądanie i realizowanie materiałów udostępnianycho przez nauczycieli.

Dużą troską otaczamy uczniów najstarszych klas ze względu na egzamin ósmoklasisty. Zachęcamy do rozwiązywania zadań z CKE (szybka powtórka przed egzaminem), pracy z e-podręcznikami.

Poniżej znajdują się linki przydatne w pracy zdalnej:

Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie.
Dziękuję wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie
oraz proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Wiem, jak trudno jest łączyć pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby nauka na odległość nie była dodatkowym utrudnieniem w tym trudnym czasie.

Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne

Zmiana przepisów, umożliwia w sposób formalny prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Zasady prowadzenia nauczania na odległość i stwarzają nauczycielom możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

• Postaramy się równomierne obciążać ucznia zajęciami w danym dniu.

• Każdy nauczyciel ma możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.

• Do 25 marca br. zostanie przez nauczycieli ustalony zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć ze względu na możliwości psychofizyczne ucznia.

• Uwzględniając różne warunki lokalowe, możliwość dostępu ucznia do sprzętu komputerowego i dostępu do Internetu w warunkach domowych, nie przewidujemy ustalenia stałego rozkładu planu zajęć dla poszczególnych oddziałów.

• Forma kontaktu: e-dziennik, mailowo, online przez wybrane platformy, Messenger.

• Nauka prowadzona na odległość będzie realizowana, jak wcześniej, z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (zwłaszcza platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.

• W przypadku oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III szkoły podstawowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Uczniowie!!!

Nie siedźcie przy komputerach, tabletach, smartfonach cały dzień! Zachowajcie zdrowy rozsądek oraz przestrzegajcie zasad bhp. W godzinach popołudniowych rekomendujemy zadania rozrywkowe, artystyczne, itp.