Dzień Ziemi 2010

Dnia 29 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Ziemi.
Klasa VIc – integracyjna przygotowała przedstawienie kabaretowe „SCHRONISKO” według scenariusza Joanny Zgódki. Uczniowie przygotowywali się pod czujnym okiem swojej wychowawczyni – p. Agnieszki Karanowskiej oraz autorki scenariusza. Efekt przerósł nasze oczekiwania. Przedstawienie nawiązywało do niedoli bezdomnych psów i kotów, które mimo, że są pełnoprawnymi mieszkańcami naszej Ziemi, wiodą często smutne i pełne niebezpieczeństw życie. Miało zachęcić do większej troski o te zwierzęta i w miarę możliwości – adopcji piesków i kotków przez rodziny naszych uczniów.
Przedstawienie było pełne humoru i wesołych piosenek. Bisom nie było końca, a na finał publiczność wstała i śpiewała razem z aktorami. Dwa bezdomne szczeniaki o których poinformowała pani Joanna Kalisz też wkrótce znalazły dom. Ogłoszono zbiórkę datków na schronisko dla bezdomnych psów w Siedliskach koło Ełku. Akcja przyniosła 155 złotych, które zostaną wpłacone na konto Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Ełku.

Na prośbę klas 0-3 powtórzono występ kabaretowy dla maluchów. Przedstawienie uatrakcyjniło również Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV „Łamigłówki bez klasówki”, który odbył się w naszej szkole 5 maja br.
Klasa VIc wystąpi również z tym przedstawieniem w Suwałkach na VII Przeglądzie Małych Form Teatralnych Klas Integracyjnych. Zobacz zdjęcia.

Joanna Zgódka
i Agnieszka Karanowska