Sprawozdanie z jasełek

„Dwanaście życzeń” to tytuł przedstawienia świątecznego, które w grudniu przygotowała społeczność naszej szkoły.

Po południu 19 grudnia w Ełckim Centrum Kultury wystąpiliśmy na miejskim spotkaniu opłatkowym organizowanym z inicjatywy prezydenta Ełku i Biskupa Ełckiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele ełckich środowisk: władze miasta, duchowni, przedstawiciele służb mundurowych oraz wielu miejskich placówek, instytucji oraz firm. Zaproszonych gości w świąteczną atmosferą wprowadziliśmy przygotowanym przez nas montażem słowno-muzycznym, bo Boże Narodzenie to czas dobrych słów i myśli, które przekazujemy innym.

Nie były to tradycyjne jasełka z szopką i pasterzami, ale na scenie nie zabrakło najbardziej czytelnego symbolu świąt Bożego Narodzenia – żłóbka z Dzieciątkiem Jezus, Maryi i Józefa. Dwanaście życzeń, które przynieśliśmy ze sobą, przeplatane były tradycyjnymi kolędami, mniej znanymi pastorałkami oraz układami tanecznymi do znanych melodii świątecznych. Wraz z kolejnymi życzeniami na scenie „rosła” też zielona choinka z pudełek.
Przygotowane przez nas przedstawienie wywarło duże wrażenie i zostało ciepło przyjęte przez widzów, a ogromne zaangażowanie naszych młodych aktorów i nauczycielek, nagrodzono gromkimi brawami.

„Dwanaście życzeń” wystawiliśmy również następnego dnia w trakcie szkolnego spotkania opłatkowego, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy i wielu rodziców. Niecodzienne przedstawienie niosło ogromną nadzieję i radość, pozwoliło chociaż na chwilę oderwać się od codzienności, zapomnieć o troskach i pracy. Było wspaniałą okazją do tego, aby zastanowić się nad tym, co naprawdę w życiu jest ważne i odkryć najgłębszy sens narodzenia Pana Jezusa w naszym osobistym życiu. Wprowadziło też wszystkich w wyjątkowy, wzruszający, świąteczny klimat.

W przygotowanie przedstawianie zaangażowanych było niemal siedemdziesięciu uczniów z klas III – VIII i osiem nauczycielek. Były to panie: Anna Chmielecka, Anna Lewoc, Anna Nartowicz, Dorota Markowska, Katarzyna Sznejder, Wiesława Witkowska, Agnieszka Karanowska i Jolanta Żukowska. (Zdjęcia)