Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas

5 grudnia nasi szkolni wolontariusze uczestniczyli w Gali Wolontariatu z racji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która odbyła się w Ełckim Centrum Kultury . W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 wolontariuszy z całej diecezji ełckiej. Organizatorem imprezy był Caritas Diecezji Ełckiej.

Centralnym punktem obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza była uroczysta Eucharystia sprawowana w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Jerzy Mazur. Biskup Ełcki przypomniał ewangeliczne inspiracje wolontariatu wypływające z przykazania miłości Boga i bliźniego.
Wolontariusze i przybyli goście obejrzeli spektakl pt. „Samotny wśród ludzi”. Został on zaprezentowany przez grupę teatralną „ZgiEłk” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku przy Katolickim Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej.

Ogłoszono także wyniki konkursu pt. „Miłosierdzie drogą do świętości”. Spośród 122 prac nadesłanych z 23 placówek oświatowych, nagrodzono 21 osób. Uczennica z naszej szkoły Wiktoria Dzierżyc z klasy II B za swoja pracę plastyczną otrzymała wyróżnienie. (Zdjęcia)