„Tak, pomagam!”

6 grudnia br. 20 wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas wzięło udział w Bożonarodzeniowej Zbiórce Żywności w ramach akcji „Tak, pomagam!”. Została ona zorganizowana po raz siedemnasty przez Caritas Diecezji Ełckiej i przeprowadzona w wybranych sklepach na terenie diecezji ełckiej.

Boże Narodzenie to szczególny czas, kiedy potrzebna jest nam bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu możemy pokazać tym, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najuboższych i potrzebujących, w tym najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych.

Serdecznie dziękuję za zaangażowanie wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas, za ich ofiarność i poświęcony czas. Właśnie dzięki takim postawom możemy w sposób głęboko chrześcijański przeżywać czas oczekiwania na Boże Narodzenie.