Sprawozdanie z działań podjętych przez szkołę w ramach
kampanii BIAŁA WSTĄŻKA

04.12.2019 r. Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku włączyła się
w ogólnoświatową akcję BIAŁA WATĄŻKA, która jest symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej w rodzinie, w szczególności wobec kobiet. Przyłączenie się do akcji jest deklaracją ,że nie będziemy stosować, akceptować oraz milczeć na temat zjawiska przemocy.

Uczniowie naszej szkoły w ramach kampanii BIAŁA WSTĄŻKA podjęli działania informacyjno-promocyjne; przygotowali ulotki , plakaty rozpowszechniające akcję. Temat ten był również analizowany na zajęciach wychowawczych. Nauczyciele i pracownicy szkoły na znak solidarności z ofiarami przemocy nosili przygotowane przez uczniów białe wstążki.

Udział szkoły w takim przedsięwzięciu rozwija w naszych uczniach empatię i uczy wrażliwości na ludzką krzywdę.

sporządziła: pedagog Anna Paszkowska