„Świąteczna Pomoc Polakom na Kresach”

W listopadzie bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Świąteczna Pomoc Polakom na Kresach”. Jej celem było wspieranie materialne i duchowe Polaków mieszkających za wschodnią granicą naszego kraju i podtrzymywanie dobrych relacji.

Nasi uczniowie wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego p. A.Lewoc i p. J.Kotarską zebrali 7 kartonów słodyczy. Część z tych darów została zakupiona z funduszy uzyskanych podczas kiermaszu słodyczy, zorganizowanego 13.11.19 r. przez klasę VI a ( 231 zł ).

Słodki prezent od naszej szkoły został dostarczony do Delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku, po czym trafił on do organizatorów akcji. Pokazaliśmy, że chcemy i umiemy pomagać innym.