W tym roku szkolnym, w naszej szkole, w ramach szkolnych obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości, podjęliśmy realizację szeregu zadań. I tak:

Pierwsze zadanie pt. „ Czytam i wiem”
              Chętni mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat Józefa Piłsudskiego. Wystarczyło znaleźć odpowiedzi na podane pytania dotyczące tak wybitnej               postaci w historii naszego narodu.

Drugie działanie to konkurs plastyczny na portret Józefa Piłsudskiego.
              Konkurs rozstrzygnięto 15 listopada. A oto wyniki:

w kategorii klas I-III

Natalia Dąbrowska, kl. 5a
Norbert Andrzejewski, kl. 5a
Oliwia Chodnicka, kl. 5a

W ramach trzeciego działania można było wziąć udział w seansie filmowym i obejrzeć film „Po latach niewoli powstaje Polska”. Tym samym               uczniowie naszej szkoły mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czwarte działanie pomogło uczniom rozwijać zdolności artystyczne, a przy okazji poznać dorobek polskiego dziedzictwa narodowego. Zadaniem               było wiernie pomalować kolorowanki przedstawiające dzieła największych polskich malarzy, np. Jana Matejki, Wojciecha Kossaka, czy Józefa               Chełmońskiego. Uczniowie wspaniale wywiązali się z tego zadania

Piąte działanie zatytułowaliśmy „Rozśpiewany piątek”. To było karaoke z pieśniami wojskowymi. Na przerwach uczniowie mogli zaśpiewać, na auli               szkolnej, wybraną przez siebie pieśń i tym samym zaprezentować swoje talenty muzyczne.

Szóstym działaniem był test z wiedzy dotyczący odzyskania niepodległości przez Polskę oraz pogadanka na temat patriotyzmu jak i symboli               narodowych. W teście wzięli udział uczniowie z klas: V- VIII. Największą wiedzą wykazały się następujące osoby zajmując miejsca:
              I miejsce - Cezary Grabarczyk z klasy 8 a
              II miejsce - Adam Orzechowski z klasy 8b
              III miejsce - Filip Dąbkowski z klasy 7 b
              Wszystkim uczestnikom gratulujemy zasobu wiedzy z historii.

Działania zorganizowały i przeprowadziły panie:
                                                                       Joanna Kacprowska i Agnieszka Gilewska