„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
Jan Paweł II

Szkolne Koło Caritas w Miesiącu Misyjnym - październiku zorganizowało na terenie szkoły zbiórkę pieniędzy dla 12-letniej Merveilli z Kamerunu, która w tym roku ukończyła szkołę podstawową, a we wrześniu rozpoczęła szkołę średnią. Dziewczynką opiekuje się niepełnosprawna babcia (nie ma palców u rąk i nóg). Nie bardzo może zająć się wnuczką, gdyż jak mówi „ze sobą ma wiele pracy”. Prosi o pomoc finansową dla Merveilli, by mogła opłacić jej szkolny internat.

Dziękuję wszystkim dzieciom, młodzieży, wychowawcom, którzy z zapałem zaangażowali się w akcję. Szczególne podziękowania za wielkie serce składam klasie 1B (48,24 zł); 1C (43,50 zł); 2B (37,71 zł); 3A (102,00 zł); 4A (60,00 zł); 5A (40,00 zł); 5B (34,00 zł); 5C (36,90 zł); 6A (24,50 zł); 6B (33,14 zł); 8B (12,00 zł). Akcja zakończyła się pełnym sukcesem, gdyż udało się zebrać kwotę 505,66 zł.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas: Katarzyna Sznejder