„Szkoła pamięta”

24 października 2019 r. wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas jak co roku przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych zaangażowali się w sprzątanie zaniedbanych grobów na Cmentarzu Komunalnym nr 1 w Ełku.

Akcję zorganizowaną przez Caritas Diecezji Ełckiej poprzedziła wspólna modlitwa za zmarłych, których szczątki spoczywają na ełckiej nekropoli. Krótkiej modlitwie przy bramie cmentarza przewodniczył ks. Ryszard Sawicki. Wolontariusze wraz z opiekunami uprzątnęli zaniedbane groby, zwłaszcza w tej części cmentarza, gdzie spoczywają małe dzieci i żołnierze. Po zakończonych pracach porządkowych udaliśmy się do Centrum Edukacji Ekologicznej na ciepłą herbatę i kiełbaski pieczone przy ognisku.

Działania ełckich wolontariuszy wpisują się pięknie w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. „Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań” – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji. (Zdjęcia)