Wielki sukces naszych uczennic!

Emilia Piórkowska i Iga Piwowarczyk – uczennice naszej szkoły zwyciężyły w konkursie recytatorskim i wokalnym w ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy”.

Konkurs został zorganizowany przez Ełckie Centrum Kultury. Celem zmagań było zgłębienie znajomości utworów papieża Jana Pawła II oraz twórczości z nim związanej. Organizatorzy zachęcali uczniów do pobudzenia i pielęgnowania istotnych wartości duchowych szerzonych przez papieża Polaka.

Konkurs podzielony był na dwie części: recytatorską i wokalną.

W zmaganiach wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ełckich szkół. Wśród nich były uczennice naszej placówki. Po burzliwych obradach, jury zdecydowało, że na pierwsze miejsce w konkursie zasłużyła Iga Piwowarczyk, która recytowała wiersz „Miłość”. Jury doceniło także drugą naszą uczennicę Emilię Piórkowską, która zaśpiewała piosenkę „Tłumy serc”.

Opiekę nad laureatkami sprawowała pani Urszula Godlewska.