Sprzątanie Świata

23 września tradycyjnie nasza szkoła przystąpiła do akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie klasy V b i VIII a pod opieką p. Anny Lewoc i pana Romana Zaperta wyposażeni w gumowe rękawiczki i worki pełni zapału ruszyli sprzątać teren wokół naszego osiedla.

W ciągu niecałych dwóch godzin uzbierali kilkanaście dużych worków śmieci, przede wszystkim puszek, butelek, opakowań po jedzeniu i papierów. Zdarzało się również, że w rowach znajdowali porzucone sprzęt elektroniczny lub opony samochodowe.

Po zakończonej pracy uczniowie spotkali się przy ognisku. Tam mogli podzielić się swoimi wrażeniami oraz zjeść smaczne kiełbaski.
Miniony dzień był dla uczniów wspaniałą lekcją. Uwrażliwił na potrzebę dbania o przyrodę. Pokazał, że otoczenie, w którym żyjemy, zależy także od nas samych. (Zdjęcia)