MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
AFTERNOON TEA
ROZSTRZYGNIĘTY

28 maja 2019r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja międzyszkolnego konkursu : AFTERNOON TEA – wiedza o Wielkiej Brytanii.

Cele konkursu były następujące: popularyzowanie wiedzy o Wielkiej Brytanii oraz o Stanach Zjednoczonych wśród uczniów, inspirowanie młodych ludzi do pogłębiania wiedzy z tego zakresu, wdrażanie uczniów do samokształcenia oraz wyłonienie najlepszych znawców kultury wśród wszystkich uczniów ze zgłoszonych szkół podstawowych..

W konkursie mogli brać udział uczniowie z klas IV, V, VI i VII, VIII.
Konkurs miał formę testu z zadaniami zamkniętymi lub wymagającymi krótkiej odpowiedzi. Była również dogrywka w formie pisemnej. Czas rozwiązywania testu konkursowego wyniósł mniej niż 45 minut.

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu uczestnicy mogli poczęstować się ciastami lub cukierkami oraz mogli zawrzeć nowe znajomości.

Zwycięzcami tegorocznej edycji okazali się:

I miejsce - Tobiasz Ryk ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku

II miejsce - Natalka Gajda ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku

III miejsce - Oliwia Wysocka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku

Konkurs przygotowały oraz przeprowadziły panie: Agnieszka Gilewska oraz Wiktoria Komar.