XV Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im Jana Pawła II

W piątek, 17 maja delegacja naszej szkoły wzięła udział w XV Zjeździe Podlaskiej Rodziny Szkół im Jana Pawła II.

Uroczystość rozpoczęło spotkanie modlitewne w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa w Augustowie.

Następnie wszyscy udali się do portu Żeglugi Augustowskiej. Skąd, statkiem Serwy – tym samym, którym 20 lat temu, podczas pobytu na Ziemi Augustowskiej pływał św. Jan Paweł II, przepłynęli do Studzienicznej.

W sanktuarium Matki Bożej delegacje wzięły udział we mszy świętej koncelebrowanej przez Jego Ekscelencję ks. biskupa Jerzego Mazura, Ordynariusza Diecezji Ełckiej. Później poczty udały się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty.

Po uroczystościach oficjalnych wszyscy spotkali się na poczęstunku w ogrodzie parafialnym. Agappe w ogrodach parafialnych w Studzienicznej również miało wyjątkowy charakter. Poczęstunek zorganizowano przy nowym, dwudziestosześciometrowym stole zbudowanym z najdłuższej deski na Podlasiu.

Udział w zjeździe był dla nas dużym przeżyciem.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. (Zdjęcia)