Świętowaliśmy rocznicę podpisania Konstytucji 3 Maja

Przedstawiciele naszej szkoły z panem dyrektorem Andrzejem Zdanowskim wzięli udział w obchodach z okazji 228. rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja, jest to jeden z najważniejszych dni w roku. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w ełckiej katedrze. Po niej w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej, Kompanii Honorowej Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim, grupy rekonstrukcyjnej 10 Pułku Ułanów Litewskich, pocztów sztandarowych i delegacji ełczanie przeszli do parku Solidarności. Odczytano tam Apel Pamięci. Następnie żołnierze oddali honorową salwę na cześć wszystkich tych, którzy latami walczyli o wolność Ojczyzny. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów pod pomnikiem „Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę” przez delegacje samorządowców, parlamentarzystów i różnych instytucji. (Zdjęcia)