Dzień Świętego Patryka

27 marca w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II odbyły się uroczyste Obchody Dnia Św. Patryka - patrona Irlandii, pod opieką pani Wiktorii Komar oraz pani Katarzyny Kowalik.

Dzień św. Patryka (17 marca) obchodzony jest corocznie nie tylko w Irlandii (jest to patron tego państwa) ale również na całym świecie. W tym dniu w naszej szkole odbył się turniej międzygimnazjalny pt. „Green Gold Adventure”. Uczniowie z pięciu szkół mieli możliwość wykazania się wiedzą na temat Irlandii i obchodów Dnia Świętego Patryka oraz ogólną wiedzą języka angielskiego. Turniej składał się z siedmiu konkurencji, które zawierały zadania zamknięte i otwarte w języku angielskim, między innymi:

1. Proverbs-przysłowia w języku angielskim

2. Phrasal verbs-czasowniki złożone

3. English-American words-słownictwo angielsko-amerykańskie

4. Quiz- quiz o Irlandii oraz Obchodach Dnia Św. Patryka

5. True/False sentences-Zdania typu prawda/fałsz

6. Sentence formation-Układanie zdania

7. Quiz „Family fame”

Wszyscy uczniowie wykazali się wiedzą na wysokim poziomie, ale najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Woszczelach, którzy zajęli
I miejsce, GRATULUJEMY 😊!

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim uczniom oraz ich opiekunom, którzy wzięli udział w turnieju i uczniom, którzy włączyli się w przygotowania obchodów Dnia św. Patryka. Dziękujemy również Dyrekcji szkoły za wsparcie i sponsorowanie nagród. (Zdjęcia)

Wiktoria Komar
                                                                                                                       Katarzyna Kowalik