Kolejny certyfikat

We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła młodych patriotów”, organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego z Warszawy. Zrealizowaliśmy wiele działań, których zwieńczeniem jest uzyskanie certyfikatu.

Głównym celem tego konkursu było krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.

W realizację zadań konkursowych zaangażowała się cała społeczność szkolna. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia dotyczące patriotyzmu, na których zostały między innymi przygotowane Kodeksy Postaw Patriotycznych. Uczniowie mogli też wziąć udział w konkursach: wiedzowym, plastycznym, recytatorskim i muzycznym. Przeprowadzili też sondaż wśród mieszkańców naszego osiedla na temat postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.

Udział w projekcie był doskonałą okazją do włączenia się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pokazał też młodym ludziom, na czym polega współczesny, świadomy i odpowiedzialny patriotyzm. Z dumą możemy powiedzieć, nasi wychowankowie znają historię dużej i małej Ojczyzny oraz szanują polską tradycję, kulturę.

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły za udział w zadaniach projektowych .

Anna Lewoc
                                                                                                 Szkolny koordynator konkursu