3 kwietnia 2019 r. w Ełckim Centrum Kultury odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „The Voice of Ełk”. Pomysłodawczyniami i organizatorkami

konkursu były nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku – Panie Joanna Kotarska i Elżbieta Rafałowska.
W konkursie wzięło udział piętnaścioro uczniów ełckich szkół podstawowych. Ich występy oceniało profesjonalne jury w składzie: nauczycielka języka angielskiego – pani Aneta Kuligowska oraz muzycy – p. Marcin Pyciak i p. Wojciech Wrona.

Jurorzy oceniali interpretację utworu, wykonanie, poprawność muzyczną i językową oraz ogólne wrażenie artystyczne wykonywanego utworu. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom wokalny i językowy. Nic więc dziwnego, że jurorzy stanęli przed bardzo trudnym wyborem. W wyniku długiej narady udało się w końcu wyłonić zwycięzców.

W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsca zajęli:

1. Magdalena Sulińska ze Szkoły Podstawowej nr 5

2. Maria Witkowska ze Szkoły Podstawowej nr 5

3. Sophie Włodkowski ze Szkoły Podstawowej nr 7

Wśród siódmo- i ósmoklasistów najlepszymi wokalistami okazali się:

1. Jakub Piotrowski ze Szkoły Podstawowej nr 1

2. Aleksandra Milko ze Szkoły Podstawowej nr 3

3. Milena Święcicka ze Szkoły Podstawowej nr 3

Ponadto jury przyznało wyróżnienia: Julii Jelskiej z ZSS, Pawłowi Żywno ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Martynie Więcko ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Sponsorem konkursu było wydawnictwo Oxford University Press, a partnerem w realizacji konkursu – Ełckie Centrum Kultury. Konkurs swoją obecnością uświetniła Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ełk – Pani Małgorzata Pikus.

Organizatorki zapowiedziały kontynuację konkursu w kolejnych latach, tak aby stworzyć dzieciom ełckich szkół możliwość promocji swoich uzdolnień wokalnych i językowych. (Zdjęcia)