„RAZEM NA ŚWIĘTA”

W grudniu Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Caritas naszej szkoły odpowiedziały na apel Pani Minister Edukacji Narodowej. Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”.

W ramach przedświątecznego wolontariatu podjęliśmy się realizacji trzech działań.

W dniach 10 – 20 grudnia trwała zbiórka na rzecz Schroniska w Ruskiej Wsi. Nasi uczniowie nie pozostali obojętni na los czworonogów i chętnie włączyli się w akcję. W sumie zgromadziliśmy kilka reklamówek mokrej i suchej karmy dla psów i kotów oraz zabawek i koców.

Natomiast tuż przed świętami Bożego Narodzenia – 20 grudnia, dziewczynki z klasy IV b oraz dwie gimnazjalistki odwiedziły osoby samotne i chore mieszkające na naszym osiedlu. Przekazały im życzenia oraz wykonane własnoręcznie ozdoby świąteczne. Były to niezwykle wzruszające wizyty.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły za włączenie się w tą przedświąteczną akcję, okazane serce i wsparcie innych w tym tak szczególnym okresie.

Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom świat chociaż na chwilę staje się piękniejszy i radośniejszy. (Zdjęcia)