Razem weselej - spotkanie integracyjne

23 marca 2009 roku uczniowie z klasy II a integracyjnej spotkali się z młodszymi kolegami i koleżankami z oddziału integracyjnego w Miejskim Przedszkolu nr 8 w Ełku. Celem tego spotkania było nawiązanie bliskiego kontaktu z młodszymi kolegami, wspólna zabawa oraz kształcenie życzliwego i opiekuńczego stosunku do młodszych i słabszych. Zobacz zdjęcia.
Każdy przedszkolak otrzymał czapeczkę z gazety i kolorową wstążeczkę. Razem bawiliśmy się przy „Piosence powitalnej” oraz naśladowaliśmy gesty przedszkolaków. Potem młodsi koledzy obejrzeli inscenizację bajki „Król Bęc”. Podziwialiśmy także umiejętności wokalno – taneczne małego Krystiana i bawiliśmy się przy melodii piosenki „Deszczyk pada”. Miłym akcentem tego spotkania było wręczenie przedszkolakom „słodkiego zajączka”, a nas poczęstowano czekoladowymi cukierkami. Na zakończenie spotkania, każdy drugoklasista uścisnął drobną dłoń młodszego kolegi i koleżanki.
To miłe, ciepłe , integracyjne spotkanie to tylko początek naszej znajomości…

Przeprowadzenie spotkania i opracowanie – Wiesława Jurewicz