Nasza szkoła zdobyła kolejny certyfikat

Z wielką przyjemnością informujemy, że w grudniu nasza szkoła otrzymała certyfikat i tytuł w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolny Klub Wolontariatu”, którego organizatorem jest Studium Prawa Europejskiego z Warszawy.

Głównym celem tego działania było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych, a także dostarczanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Do wykonania mieliśmy szereg zadań. Były to między innymi: klasowe pogadanki na temat „Co to jest wolontariat”?, przygotowanie przedstawienia teatralnego pt. „Czy warto pomagać?”, zorganizowanie konkursów plastycznego i literackich, przeprowadzenie akcji charytatywnej w środowisku lokalnym oraz włączenie się w akcję ogólnopolską.

W realizację zadań przewidzianych regulaminem konkursu zaangażowana została cała społeczność szkolna.

Udział w konkursie przyczynił się do rozpropagowania idei wolontariatu wśród naszych uczniów i pobudził ich kreatywność twórczą, zachęcił do działania na rzecz innych. Cele i efekty konkursu nie mijają wraz z jego zakończeniem, są bowiem długofalowe i będą przynosić owoce przez następne lata, a także w dalszym życiu naszych absolwentów. (załącznik.pdf)

Anna Lewoc
                                                                                                    szkolny koordynator konkursu