Promocja gier rekreacyjnych

Gry rekreacyjne to dobra sposobność do podejmowania aktywności fizycznej w każdym wieku. Strzałem w dziesiątkę okazuje się znany wszystkim badminton, czy też ringo. Grać można zawsze i z każdym.

Po co to robić? Powodów jest kilka. Gry te można uprawiać wszędzie, mają proste zasady oraz liczne walory zdrowotne. Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym. Wymagana podczas gry aktywność ruchowa działa korzystnie na wszystkie układy i organy człowieka. Niesamowicie wpływa na sprawność i samopoczucie. W literaturze podkreśla się, że osoby, które na co dzień uprawiają sport, czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. Łatwiej budują pozytywne relacje z innymi i potrafią odnaleźć się w nowej grupie społecznej.

Nauczyciele wychowania fizycznego stwarzają uczniom wiele okazji do pracy nad swoim zdrowiem poprzez udział w grach rekreacyjnych. Nawet tak zwykłych, jak ringo czy badminton. Uczniowie klas V i VI podnosili swoje umiejętności w grze ringo, podczas Turnieju Andrzejkowego. Najlepiej poradziły sobie: Antonina Grądzka (6b), Ania Chilicka, Milena Rymkiewicz, Zuzanna Kasprzyk (5a), Tatiana Karpienko (5b). Młodzież klas VII rywalizowała w grze badminton, w trakcie Turnieju Mikołajkowego. Tu dobrze spisała się Dominika Kowalska (7a) oraz Wiktoria Markowska (7b).

Gry te dały dzieciom dużo pozytywnej energii, ogromną radość z rywalizacji, czy samej gry. Chodzi przede wszystkim o świadomość, że fajnie jest być aktywnym fizycznie!

Dorota Markowska
                                                                                                                         Beata Pudlis