Przedstawienie teatralne „Noah’s Ark”

22 marca 2010 r. rozpoczęły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. W dniu tym zamiast „zwykłych” lekcji odbyły się spotkania z wychowawcami, a następnie uczniowie klas 4-6 obejrzeli przedstawienie o tematyce biblijnej zatytułowane „Noah’s Ark” („Arka Noego”).
Spektakl w języku angielskim wystawili młodzi aktorzy ze szkolnego koła teatralnego „Little Mouse”, prowadzonego przez panie: Elżbietę Rafałowską i Joannę Kotarską. W prace nad jego przygotowaniem zaangażowali się również uczniowie klasy 6c, której wychowawczynią jest pani Agnieszka Karanowska.
Zanim jeszcze kurtyna „poszła w górę”, jedna z uczennic występujących w spektaklu zaznajomiła widzów z nowym słownictwem, aby nie mieli oni trudności ze zrozumieniem poszczególnych scen. Ponadto występ wzbogaciły dwie piosenki w języku polskim, które dodatkowo ułatwiły odbiór jego treści.
Przedstawienie dało młodym aktorom możliwość zaprezentowania swoich talentów. Przygotowania do występu były dla nich okazją do indywidualnego doskonalenia wymowy, uczyły ich współpracy w grupie i odpowiedzialności za powodzenie przedsięwzięcia. Spektakl spodobał się bardzo zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Na szczególną uwagę zasługiwała nie tylko doskonała gra aktorów, ale również bogate i trafnie dobrane dekoracje i kostiumy. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w nastrój rekolekcji wielkopostnych.
Prowadzenie zajęć teatralnych w języku angielskim w naszej szkole jest możliwe dzięki funduszom pozyskanym w ramach grantów edukacyjnych „Nasze pasje”. Zobacz zdjęcia.