Sukces Bartka

8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku odbyło się Forum Młodych Historyków – ostatni etap konkursu „(nie)ZAPOMNIANI BOHATEROWIE DUŻEJ I MAŁEJ OJCZYZNY”.

Jego głównym celem było upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz mniej znanych postaci z historii Polski i naszego regionu.

Nasz uczeń – Bartosz Malinowski z klasy VIII b na Forum przedstawił postać Ireny Sendlerowej. Efekt jego kilkumiesięcznej pracy – prezentacja zatytułowana „O tym, jak Irena Sendlerowa ratowała Żydów” – bardzo spodobał się komisji konkursowej. Bartek w kategorii „Zapomniani bohaterowie Rzeczpospolitej” zdobył I miejsce.

Pracę Bartka można przeczytać w „Publikatorze” (rok 2018 nr 66) wydawanym przez Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku. (Zdjęcia)

Gratulujemy!

Anna Lewoc