Sprawozdanie z Uroczystości Ślubowania Klas Pierwszych
18 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II
w Ełku

18.10.2018r. na auli Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili goście: wiceprezydent miasta Ełku – p. Artur Urbański, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Ełk – p. Małgorzata Pikus, proboszcz parafii Chrystusa Sługi – ks. Mieczysław Brzóska i przewodniczący Rady Rodziców w SP nr 9 w Ełku – p. Dariusz Wasilewski oraz gospodarze: dyrektor SP nr 9 w Ełku – p. Andrzej Zdanowski, wicedyrektorzy SP nr 9 w Ełku: p. Barbara Dardzińska i p. Elżbieta Godzieba.

Najważniejszymi uczestnikami uroczystości byli uczniowie dwóch klas pierwszych z wychowawczyniami : kl. IA z panią Małgorzatą Przybył i kl. IB z panią Jolantą Gromadą oraz rodzice, którzy licznie wypełnili szkolną aulę.

W podróż po świecie wiedzy i umiejętności zabrali pierwszaków uczniowie klas czwartych, którzy wcielili się w dostojne role: Króla Kredkosa, Kredkowej Królowej oraz Gwardzisty. By wykonać zadania spisane przez siedem kredek, pierwszaki trafnie odpowiedziały na pytania, odśpiewały Polski Hymn Narodowy i wyrecytowały słowa pięknych wierszy. Królewska para zgodnie uznała, że dzieci zasłużyły na miano uczniów i przekazując na ręce pana Dyrektora „czarodziejski ołówek” zwróciła się z prośbą by pasował nim „te oto mądre i zdolne szkraby”.

Nowo pasowani pierwszacy otrzymali upominki i ciepłe słowa od pana Wiceprezydenta, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz od koleżanek i kolegów klas drugich. Słowa życzeń i specjalne błogosławieństwo do dzieci skierował także ks. Mieczysław Brzóska.

Wspaniałym uzupełnieniem i uświetnieniem uroczystości była piękna dekoracja i stroje uczniów. (Zdjęcia)

Opracowała Małgorzata Przybył