Sprawozdanie z Dnia Języków Europejskich obchodzonego 25 września 2018 r w szkole
podstawowej nr 9 im Jana Pawła II

W dniu 25 września w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. W tym dniu uczniowie wykazali się zdolnościami kulinarnymi, przygotowując pyszne słodkości krajów europejskich. Podczas przerw uczniowie udowodnili , że posiadają talent muzyczny tańcząc i śpiewając karaoke w różnych językach. Na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego uczniowie brali udział w różnych grach i zabawach językowych, pokazując, że posiadają odpowiednie umiejętności z zakresu języka angielskiego i niemieckiego . W tym dni został przeprowadzony konkurs na najbardziej przebraną klasę w barwy flag krajów europejskich. A o to są wyniki:

I m –IA

II m –VIIa

III m-III B / III D

Organizując Dzień Języków Europejskich uczniowie uświadomili sobie, że uczenie się języków pomaga wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice językowe oraz przy okazji dobrze się bawić. (Zdjęcia)

Organizatorzy:
                                                                                                         mgr Wiktoria Komar