160 ROCZNICA URODZIN MICHAŁA KAJKI

· Wychowawcy w klasach IV - VIII przeprowadzą na godz. wych. krótką pogadankę na temat życia i twórczości Michała Kajki oraz wytypują osoby do konkursu recytatorskiego (1 wiersz Michała Kajki) oraz / lub plastycznego (ilustracja do wybranego wiersza Michała Kajki). Osoba biorąca udział w konkursie plastycznym dostarczy do p. J. Zgódki lub p. J.Kalisz podpisaną imieniem, nazwiskiem i klasą ilustrację w formacie A3 wraz z wydrukowanym wierszem, który praca ilustruje.

· Liczba osób biorących udział w konkursie plastycznym jest dowolna.

· W razie dużej liczby chętnych z jednej klasy, wychowawca przeprowadzi wstępną selekcję i zgłosi nie więcej niż 2 osoby z klasy do konkursu recytatorskiego. Termin konkursu zostanie podany po 20 września. Na konkurs uczeń przychodzi wraz z wydrukowanym wierszem, który będzie recytował.

· Prace plastyczne wraz z wierszami, które zostaną zilustrowane, będą wyeksponowane na wystawie (korytarze) wraz z podaniem listy zwycięzców konkursu.

· Zwycięzcy konkursu recytatorskiego zaprezentują się na apelu z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada, gdyż wiersze Michała Kajki – poety walczącego o polskość i polską mowę na Mazurach, doskonale wpisują się w obchody tego Święta.

Zapraszamy do udziału w konkursach ,organizatorki ; p.J.Zgódka, p.J.Kalisz, p.U.Maksimowicz