Witam serdecznie rodziców i uczniów
Szkoły Podstawowej nr 9 im Jana Pawła II w Ełku

Na początku roku szkolnego 2018/2019 pragnę przekazać społeczności szkolnej kilka istotnych informacji:

• W roku szkolnym 2018/2019 będzie uczyło się w naszej szkole w 25 oddziałach (w tym 5 klas gimnazjalnych) około 600 uczniów. Będzie z nimi pracować 70 nauczycieli i 30 pracowników administracji i obsługi.

• Po upływie 18 lat wraca do naszej szkoły klasa ósma. Uczniów tej klasy czekają w dniach 15, 16 i 17 kwietnia egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Szczegółowe informacje zostaną podane uczniom i rodzicom w terminie późniejszym.

• W bieżącym roku szkolnym funkcjonują w naszej placówce klasy trzecie gimnazjalne. Uczniowie tych klas w dniach 10, 11 i 12 kwietnia napiszą ostatni egzamin gimnazjalny – część humanistyczna to język polski i historia, cześć matematyczna i przyrodnicza, i język obcy.

• Rodzicom uczniów klas młodszych przypominam o możliwości zapisywania dzieci do świetlicy szkolnej. Jest ona czynna w godzina od 7.00 do 16.00.

• Od 1 września 2018 roku na poziomie klas czwartych zostały utworzone klasa sportowa o profilu pływanie i klasa integracyjna.

• Bez zmian zostają terminy przerw obiadowych. Dla dzieci młodszych godzina 11.30 a dla starszych 12.35. Obiady ruszają od 10 września.

• Do szkoły ze względów bezpieczeństwa wchodzimy wejściem głównym, dawne wejście szkoły podstawowej zostanie zamknięte i będzie wykorzystywane wyłącznie do celów ewakuacyjnych.

• Na terenie szkoły funkcjonuje podobnie jak w latach ubiegłych gabinet pielęgniarski. Proszę rodziców dzieci przewlekle chorych o zgłaszanie tego faktu do pani pielęgniarki i do wychowawcy klasy.

• W ubiegłym roku szkolnym nasza placówka znalazła się w złotej dziesiątce najlepszych szkół podstawowych naszego województwa.

• W roku szkolnym 2018/2019 dniami wolnymi będą 2 listopada 2018 roku i 2 maja 2019 roku.

• Również w tym roku szkolnym uczniowie otrzymają darmowe podręczniki. Wypożyczy je biblioteka w pierwszych tygodniach nauki.

• Do 15 września rodzice i wychowawcy mogą wystąpić o stypendia socjalne i specjale stypendia Prezydenta Miasta za wysokie wyniki w nauce i pracy społecznej.

• Rada pedagogiczna postuluje wprowadzenie stroju szkolnego – szarego lub granatowego. Pomysł będzie przedmiotem obrad szkolnej Rady Rodziców. Prosimy o Państwa opinie.

• W dniu 13 września 2018 roku /czwartek/ o godzinie 16.00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie Rodziców z wychowawcami klas. Głównym celem spotkania będzie wybór klasowych Rad Rodziców („trójek”). Członkowie klasowych Rad Rodziców będą uczestniczyć w drugiej połowie września w wyborze szkolnej Rady Rodziców. Dlatego udział Państwa w spotkaniu jest bardzo ważny. Zostaną też omówione najważniejsze problemy klasy i szkoły oraz sprawy związane z ubezpieczeniem uczniów (firmę ubezpieczeniową wybrała szkolna Rada Rodziców). Serdecznie Państwa zapraszam.