Sprawozdanie z apelu!

17 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 14-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dla zgromadzonych uczniów i nauczycieli została zaprezentowana inscenizacja o ośmiu krajach Unii Europejskiej. Przygotowali ją uczniowie klasy 3 d pod przewodnictwem p. Agnieszki Sitko i p. Anny Jarosz. Cała społeczność szkolna mogła usłyszeć i zaśpiewać hymn państwowy oraz hymn „Oda do radości” . Następnie Pan dyrektor przedstawił krótką historię o Unii Europejskiej nawiązując do sytuacji obecnej. Uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem p. Agnieszki Sitko zaprezentowali piękny polski taniec „Krakowiak”. Na zakończenie apelu uczniowie wzięli udział w quizie o Unii Europejskiej.

Celem Dnia Europejskiego w naszej szkole było:

 uczenie uczniów szacunku i przyjaźni wobec innych narodów,

 przestrzeganie tolerancji – poszanowania dla odmiennej narodowości, rasy, kultury, języka, religii, poglądów i                          przekonań jakże niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania uczniów w dorosłym już życiu w zintegrowanej Europie,

 zapoznanie uczniów z rolą Polski w strukturach Unii.

Apel i gazetkę szkolną przygotowali: Agnieszka Sitko, Anna Jarosz, Stanisław Malinowski oraz Stanisław Masłowski.