Przed nimi Ełk nie ma żadnych tajemnic

Adam Orzechowski z kl. VI b, Filip Dąbkowski i Jakub Chodorowski z kl. V b 30 maja 2018 r. wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Ełk – Perła Mazur” odbywającym się od 8 lat w Szkole Podstawowej 3 im. Henryka Sienkiewicza.

Jego głównym celem jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań historią małej ojczyzny. Drużyny, startujące w konkursie, rozwiązywały test wiedzy o dziejach Ełku, rozpoznawały na ilustracjach miejskie obiekty oraz potrawy regionalne. Musiały też wykazać się kreatywnością, projektując pocztówkę, redagując nową wersję legendy o herbie miasta, czy udzielając prezydentowi miasta kilku rad, jak rozwiązać miejskie problemy oraz tworząc humorystyczny dekalog ełczanina. Nie zabrakło też „pracy domowej”, tym razem było nią nagranie spotu reklamowego o Ełku.

W tegorocznym konkursie reprezentanci naszej szkoły, którymi opiekowała się p. Anna Lewoc, zajęli III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Lewoc