Sprawozdanie z apelu

Dnia 17 maja 2018 roku (czwartek) uczniowie klasy 3c zaprezentowali apel dotyczący kreatywnego spędzania wolnego czasu. W dobie telefonów komórkowych, komputerów itp. urządzeń, po które dzieci coraz chętniej sięgają, warto zwrócić uwagę na to, ile czasu spędzają one ze swoimi skomputeryzowanymi towarzyszami, tracąc przy tym okazję do przebywania na świeżym powietrzu w towarzystwie rówieśników. O tym, jak łatwo można stracić poczucie czasu korzystając z telefonów czy komputerów, pokazali nasi młodzi aktorzy – Mikołaj Bożek oraz Nikola Popławska. Aby podpowiedzieć, w jaki sposób można bawić się na całego bez udziału telefonów, Maja Działo-Miller oraz Aleksander Sokołowski, zaprosili swoich przyjaciół do wspólnej zabawy – w której kluczową rolę odegrała wyobraźnia – wybierając się w podróż pełną przygód. Apel miał również na celu podkreślenie tego, jak ważne jest poświęcanie czasu na rozwijanie talentów – w przypadku uczniów klasy 3c – talentu tanecznego – Maja Działo-Miller (która ułożyła choreografię), Kinga Bernchard (która wykonała układ taneczny wspólnie z Mają); talentu muzycznego – Łucja Czapczyk (wykonała ulubiony utwór na skrzypcach). Kacper Zubrzycki, jego brat – Dominik oraz Aleks Sokołowski zaprezentowali również pokaz chwytów judo i karate. Bardzo duży wkład w przygotowanie apelu miała Pani Urszula Głowacka, która pomogła w przeprowadzaniu prób, wykonaniu dekoracji oraz przygotowaniu kostiumów. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy uczniów pozostałych klas do kreatywnego spędzania wolnego czasu w towarzystwie przyjaciół oraz do rozwijania zainteresowań i talentów. (Zdjęcia)

Agnieszka Sawicka