II etap Konkursu Wiedzy o Senacie RP

Dnia 9 kwietnia odbył się II etap Konkursu Wiedzy o Senacie RP dla młodzieży klas siódmych szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 7 a Krzysztof Kondracki. Podczas konkursu, który miał miejsce w Biurze Senatorskim senator Małgorzaty Kopiczko w Ełku, musiał odpowiedzieć na 10 pytań otwartych dotyczących historii i działalności Senatu RP. Zajął w nim 16 miejsce z liczbą 19, 5 p.

W konkursie wzięło 35 uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego. Został on przeprowadzony również w innych częściach naszego województwa:

 w Biurze Senatorskim senator Bogusławy Orzechowskiej w Ostródzie, ul. Jana Pawła II 3,

 w Biurze Senatorskim senatora Jerzego Wcisły w Elblągu, Plac Słowiański 2,

 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, sala 203.

Patronat nad konkursem objął p. Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w Braniewie we współpracy z Centrum Informacyjnym Senatu (w skrócie CIS) oraz Burmistrzem Miasta Braniewa.

Nagrodą dla najlepszych będzie wycieczka do Warszawy.