Turniej "Klasa na medal"

- integracja społeczności szkolnej,
- tworzenie tradycji szkolnej,
- zorganizowanie uczniom czasu w I DNIU WIOSNY (zabawa a nie wagary),
- aktywizowanie i motywowanie uczniów do pracy na rzecz klasy,
- kształtowanie umiejętności twórczego współdziałania w zespole,
- pobudzenia do odpowiedzialności za siebie i innych,
- rozwijanie poczucia wyobraźni, estetyki,
- rozwijanie kultury osobistej,
- wdrażanie do zdrowej i twórczej rywalizacji zgodnej z zasadami fair-play

REGULAMIN:

1. Turniej odbędzie się 19 marca 2010.
2. Pamiętajcie, że tworzycie zespół i wspólnie pracujecie na swój sukces. Starajcie się, aby zaangażować do pracy wszystkich. Podzielcie się zadaniami. Niech każdy uczeń ma możliwość wykonywania poleceń turniejowych.
3. Część zadań turniejowych będzie wykonywać w klasach, a później zaprezentujecie je
na apelu. Treść poleceń otrzymacie rano w dniu turnieju.
4. Trzy zadnia musicie wykonać wcześniej.
a) Gazetkę świąteczno-wiosenną należy przygotować do 18 marca.
b) Do 18 marca do 4. godz. lekcyjnej powinniście też organizatorkom dostarczyć kartki,
na których krótko opiszecie zwyczaje wiosenne i wielkanocne w Polsce
i w krajach anglojęzycznych (oddzielnie polskie, oddzielnie obce). O wypisanych zwyczajach będzie musieli opowiedzieć na turnieju.
c) Wybierzcie dziewczynkę i chłopca, którzy na turnieju zaprezentują (przygotowana wcześniej) uczniowską modę wiosenną. (Prezentacja bez żadnych komentarzy.)
5. W dniu turnieju klasa zaprezentuje również jednolite ubranie. (Losowanie atrybutów stroju odbędzie się wcześniej).
6. W dniu turnieju na pewno wszystkim klasom przydadzą się: kolorowe, bibuły, wstążki, bazie, sztuczne kwiaty, ozdoby wielkanocne, koszyk lub wazon albo doniczka, nożyczki, zszywacz, klej, mazaki (cienkie i grube), kredki.
7. Prosimy, aby wszystkie klasy biorące udział w turnieju przyniosły ze sobą czarny marker
i szalik.
8. Na turnieju odbędą się jeszcze między innymi następujące konkurencje:
a) wiedzowy - quiz o wiośnie i szkole;
b) kalambury;
c) zręcznościowe;
d) plastyczne i inne.
9. Dodatkowe punkty klasy otrzymają również za udział ich przedstawicieli w konkursach organizowanych z okazji Dni Przeciwdziałania Przemocy.
10. Przy ocenie i końcowej klasyfikacji brane będzie pod uwagę również zachowanie klas
w trakcie spotkania na korytarzu szkolnym.
11. W razie remisu przewidziana jest pula remisowa - losowanie pytań, które będzie trwało do rozstrzygnięcia rywalizacji. Za prawidłową odpowiedź można zdobyć jeden punkt, pierwszy błąd wyklucza z dalszej gry.
12. W turnieju przewidziane są dyplomy dla zwycięskich klas.

Zachęcamy klasy do udziału w turnieju oraz do zdrowej rywalizacji i twórczej pracy.

Wszystkim życzymy powodzenia i miana "Klasy na medal".

Organizatorki:
Grażyna Barcińska