|
Sprawozdanie - konkurs kolęd kl. „0” - III
Po raz kolejny 7 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd pod hasłem „Śpiewajmy Chrystusowi” zorganizowanym przez Barbarę Jabłońską, Małgorzatę Przybył, Agnieszkę Sitko i Joannę Kotarską.
W konkursie wzięło udział 39 uczestników, z klas: „0” – III.
Celem konkursu było:
– głoszenie Dobrej Nowiny o Bożym Narodzeniu,
– podtrzymanie polskiej tradycji śpiewania kolęd,
– odkrywanie i rozwijanie talentów muzycznych,
– integrowanie uczniów, nauczycieli we wspólnym przeżywaniu radości z narodzenia Jezusa,
– doskonalenie umiejętności występowania przed publicznością.
1. Soliści zaprezentowali z pamięci i na żywo jedną kolędę lub pastorałkę polską, której wcześniej nie prezentowali na konkursie, w dowolnej aranżacji: z podkładem muzycznym (pół-playback), przy akompaniamencie lub a cappella.
2. Natomiast zespoły śpiewacze (max 6 osób) zaprezentowały jedną kolędę lub pastorałkę polską, śpiew z podkładem muzycznym (pół-playback), przy akompaniamencie lub a cappella.
Komisja konkursowa w składzie: pani Beata Klauza, pan Cezary Czelej i pani Joanna Kotarska oceniła prezentujących się wykonawców pod względem: doboru repertuaru, znajomości tekstu utworu, poziomu muzycznego występu i ogólnego wyrazu artystycznego.
Spośród wszystkich uczestników, wyłoniła laureatów:
w kategorii klas 0 - I
Soliści:
I miejsce – Blanka Podbielska kl. I b
II miejsce – Pola Wysocka kl. I b
– Aleksander Modzelewski kl. I a
III miejsce – Lena Koc kl. I b
w kategorii klas II - III
Soliści:
I miejsce – Kornelia Czyżewska kl. III b
– Zuzanna Siwek kl. III d
II miejsce – Emilia Piórkowska kl. II a
III miejsce – Giulia Pettinotti kl. III d
Zespoły śpiewacze:
w kategorii klas 0 - III
I miejsce –kl. III a
Wiktoria Strześniewska
Paulina Kalinowska
Nikola Zadrożna
Oliwia Chodnicka
Nikola Zielińska
Aleksandra Potuszyńska
II miejsce – kl. I b
Zuzanna Palczewska
Blanka Podbielska
Kaja Filutowska
Agata Gwara
Piotr Zacharewicz
Oliwia Tarazewicz
II miejsce – kl. III b
Angelika Borkowska
Kornelia Czyżewska
Gabriela Chojnowska
Dawid Olichwier
Aleksander Pawełek
Maja Słowikowska
III miejsce – kl. III d
Bartłomiej Jóżwicki
Hanna Dobkowska
Mateusz Markisz
Mateusz Oleksy
Karolina Truszkowska
Łucja Rzepczyk
Laureaci otrzymają okolicznościowe dyplomy i nagrody na apelu podsumowującym I semestr.
Sprawozdanie opracowała:
Barbara Jabłońska
Ełk, 13.12.2017 r.
|
|