W dniach 23,24 listopada 2017r., panie Urszula Maksimowicz i Beata Pudlis zorganizowały konkurs tańca pt. ,,Jesienne pląsy na zły humor i dąsy” dla klas I-III, połączony z warsztatami tanecznymi dla najmłodszych.

I miejsce w konkursie zajęła Maja Działo-Miller z kl. 3c,

II miejsce– grupa „Smerfy” z kl. 1b pod opieką pani Wiesławy Witkowskiej (Kornelia Prymaka, Blanka Podbielska, Oliwia Tarasiewicz, Agata Gwara, Lena Koc, Lena Skarżyńska, Olivier Kowalik, Zuzia Palczewska i Pola Wysocka),

III miejsce – Kornelia Czyżewska wraz z Gabrysią Chojnowską.

Na wyróżnienie zasługuje zespół: Benchard Kinga, Wojciukiewicz Dominika i Maja Działo-Miller.

Podczas warsztatów, na których panowała bardzo miła, wesoła, pełna odprężenia atmosfera, dzieci zapoznały się z prostymi ruchami tanecznymi, uczyły się i doskonaliły kroki taneczne, rozładowały dużą potrzebę ruchu, przesłuchały wiele utworów próbując dobrać muzykę odpowiednią do ich temperamentu i zainteresowań. Podczas tańca integrowały się, co powodowało dobrą, wspólną zabawę. Nauczycielki chciały zachęcić uczniów do spontanicznego podejmowania wysiłku fizycznego przy energetycznej muzyce.

Utalentowani uczniowie, z pewnością, w przyszłości zaprezentują efekty swojej pracy na innych imprezach szkolnych, np. na Festynie Szkolno-rodzinnym. (Zdjęcia)

Urszula Maksimowicz, Beata Pudlis