„Jak obyczaj stary karze,
Andrzej wróżby niesie w darze.
Cukiereczek przyszłość zdradzi,
W dobry humor nas wprowadzi.”

Według zwyczaju ostatnie dni przed Adwentem warto uczcić beztroską zabawą – pełnymi humoru andrzejkami.

Samorząd Uczniowski, jak co roku, 30 listopada, zorganizował andrzejkowy kącik słodkich wróżb. Uczniowie mogli losować cukierki z przepowiednią na przyszłość tę bliższą i tę dalszą. Każdy chętny mógł dowiedzieć się, jakie imię będzie nosiła wybranka lub wybranek serca, jaki zawód przyniesie mu los, kiedy stanie na ślubnym kobiercu. W trakcie zabawy, którą prowadziły Weronika i Ada z kl. VI b, śmiechu i radości było co niemiara, zwłaszcza, gdy ktoś wyciągnął karteczkę typu: „Czeka Cię sukces w szkole.”, „Dostaniesz wkrótce szóstkę z języka polskiego.” albo „Będziesz aktorką.”, czy „W przyszłości zostaniesz nauczycielem”.

Radość i wcale nieukrywane podniecenie towarzyszyło wszystkim – od maluchów począwszy na siódmoklasistach i nauczycielach skończywszy. Zainteresowanie wróżbami, jak co roku, było bardzo duże, a wszystkim dopisywał świetny humor. (Zdjęcia)