Wyjście na ełcki cmentarz – sprawozdanie

W naszej szkole tradycją stało się nawiedzanie cmentarza w przeddzień ważnych dla tradycji chrześcijańskiej świąt – Wszystkich Świętych oraz Zaduszek.

W celu przekazywania uczniom pięknej tradycji odwiedzania i porządkowania grobów bliskich zmarłych oraz grobów zaniedbanych, opuszczonych jak również miejsc spoczynku tych, którzy zasłużyli się ojczyźnie i oddali za nią życie, uczniowie klasy 3c pod opieką Pani Urszuli Godlewskiej i Agnieszki Sawickiej, wybrali się dnia 31 października 2017 roku na ełcki cmentarz. W nastroju pełnym zadumy odmówili modlitwę za dusze zmarłych, wiedząc o tym, że pamięć modlitewna jest równie ważna jak porządkowanie nagrobków.

Odgarniając liście z płyt grobowych, przecierając tabliczki na krzyżach, uczestnicy wyprawy zastanawiali się nad tym, jak mogło wyglądać życie osób, które tam spoczęły.

Był to czas nie tylko wytężonej pracy, ale również refleksji nad losem człowieka. (Zdjęcia)

Agnieszka Sawicka