XVII DZIEŃ PAPIESKI

Dnia 08 października 2017 roku cztery uczennice klasy VII b: Kiełczewska Patrycja, Kleszczewska Oliwia, Ziarko Gabriela i Zakrzewska Julia pod opieką pani Joanny Sawickiej wzięły udział w OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI ,,IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ” – XVII DZIEŃ PAPIESKI – zbiórka na fundusz stypendialny FUNDACJI ,,DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”.

Idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Obchody Dnia Papieskiego są wyrazem wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II i przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Podczas Dnia Papieskiego organizowana jest publiczna zbiórka pieniędzy. Zebrane środki przeznaczane są na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która jest także koordynatorem wszystkich przedsięwzięć związanych z tym szczególnym dniem.