Co zrobić z górą śmieci?

9 lutego 2010 roku klasa III a integracyjna wzięła udział w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej na temat "Co zrobić z górą śmieci?". Nadrzędnym celem zajęć edukacyjnych było kształtowanie świadomości ochrony przyrody w najbliższym środowisku poprzez ponowne zagospodarowanie odpadów. Trzecioklasiści dowiedzieli się jak unikać odpadów, jak je segregować, jak działa recykling i które odpady są niebezpieczne (baterie, akumulatorki, przeterminowane leki, termometry rtęciowe, urządzenia elektryczne i elektroniczne).
Następnego dnia w sali 205 uczniowie przygotowali trzy pudełka tekturowe w kolorze żółtym (Plastik), niebieskim (Papier) i zielonym (Szkło) i porządkowali śmieci po drugim śniadaniu i zajęciach plastyczno- technicznych. Z butelek plastikowych dzieci wykonały wesołe bałwanki, które są ozdobą sali lekcyjnej. Pani Ela przyniosła pojemnik do zgniatania puszek oraz butelek plastikowych i zapoznała z jego obsługą. Dyżurni znoszą śmieci do odpowiednich pojemników znajdujących się przy drzwiach wejściowych naszej szkoły. Zobacz zdjęcia.
Opracowała - Wiesława Jurewicz