Klasa II B pod kierunkiem wychowawczyni - Małgorzaty Przybył w kwietniu 2017 r. wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Uczniowie wspomagani przez wychowawczynię bardzo zaangażowali się w wykonanie pięknych i pomysłowych prac. Efektem tego było zdobycie przez Klaudię Filutowską wyróżnienia, które odebrała na uroczystości w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Ełku w dniu 27 kwietnia 2017 r.
       Za trud i zaangażowanie w konkursie pani nadkom. Agata Jonik 9 maja 2017 r. zaprosiła całą klasę II B z SP nr 9 w Ełku wraz z opiekunami – Małgorzatą Przybył i Agatą Rzeniewicz na wycieczkę do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Uczniowie mieli okazję bliżej przyjrzeć się obowiązkom pracowników policji, obejrzeć sprzęt, z którego korzystają oraz zwiedzić ważne pomieszczenia w budynku Komendy. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, a na koniec cała klasa otrzymała drobne upominki. (Zdjęcia)