Ogłoszenia!

Finał projektu „aleMĄDRALE”

Sześcioro uczniów naszej szkoły po raz trzeci brało udział w projekcie „aleMĄDRALE” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Ełku. W tym roku uczestnicy projektu przenieśli się w świat mechaniki. Jakub Bugała i Samuel Chodorowski z klas szóstych, piątoklasistki: Julia Szostak i Amelia Złotocha oraz czwartoklasiści: Jakub Chodorowski i Wiktoria Siwek wraz z innymi „mądralami” do udziału w rywalizacji przygotowywali się podczas zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatów. Odbyły się one m.in. w Politechnice Białostockiej, Ełckiej Kolei Wąskotorowej oraz ECK-u. Zdobyte umiejętności drużyny prezentowały podczas finału konkursu, który odbył się 7 czerwca 2017 r. w Ełckim Centrum Kultury.

Zadaniem uczniów było m.in. wykonanie samochodu z butelki, skonstruowania wieży Eiffla z makaronu, wbijanie gwoździ zgodnie z określonymi wytycznymi, rozpoznawanie dźwięków, czy ułożenie narracji do filmu.

Mimo tego, iż naszej drużynie nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku (I miejsce i tytuł SuperMądrali), to na pewno zdobyła ona nowe doświadczenie, wiedzę i poznała innych uczniów szkół podstawowych z Ełku. „Mądralami” z dziewiątki podczas projektu opiekowały się panie: Anna Nartowicz i Elżbieta Rafałowska.(Zdjęcia)