Sprawozdanie z akcji "Góra grosza"

Jak co roku Samorząd Uczniowski "Dziewiątki" włączył się do Ogólnopolskiej Akcji "GÓRA GROSZA". Jej podstawowym celem jest "uświadomienie dzieciom i młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej." Pozyskane w ten sposób pieniądze organizatorzy akcji - Towarzystwo Nasz Dom - przeznacza na programy pomocy dzieciom osieroconym (z domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzin zastępczych).
Nasi uczniowie wykazali się wrażliwością na potrzeby innych i dobrym sercem. W dniach 23 listopada - 4 grudnia 2009 r. zbieraliśmy do specjalnych puszek monety groszowe.
W sumie uzbieraliśmy 138,41 zł. Żałujemy tylko, że do akcji przystąpiło tak niewiele klas nauczania zintegrowanego.

Anna Lewoc
Grażyna Barcińska