Ogłoszenia!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O LONDYNIE
„AFTERNOON TEA” ROZSTRZYGNIĘTY!

17 maja 2017 roku odbyła się, w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku, kolejna edycja międzyszkolnego konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii „Afternoon tea”. Konkurs cieszył się popularnością, ponieważ wzięło w nim udział 37 uczniów z ełckich szkół podstawowych, z klas: IV-VI.

Zadaniem uczniów było napisanie testu w przewidywanym czasie około 45 minut. Zawierał on pytania zamknięte związane z Londynem. Ponieważ kilkoro uczniów zdobyło tę samą ilość punktów, nastąpiły kolejne dwie części konkursu, wyłaniające uczniów z najobszerniejszą wiedzą dotyczącą brytyjskiej stolicy.

Najlepszym okazał się uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ełku, ponieważ właśnie mu przyznano pierwsze miejsce. I tak kolejno:

I miejsce: Oskar Bondyra (SP nr 7)

II miejsce – Zuzanna Dąbrowska (SP nr 3)

III miejsce – Aleksander Wołynko (SP nr 3)

Nagrodzeni zostali nie tylko najlepsi uczniowie, ale doceniono także wszystkich uczestników konkursu. W wolnej chwili uczniowie oraz opiekunowie mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

Całość konkursu, który miał na celu przede wszystkim: rozbudzenie zainteresowań interkulturowych, głównie kulturą Wielkiej Brytanii, integrację środowisk uczniów i nauczycieli ełckich szkół, przygotowały panie: Iza Reja – Kupiec oraz Agnieszka Gilewska. Pani Anna Jarosz pomogła w pracach komisji konkursowej.