Ogłoszenia!

Szkolne Dni Przeciwdziałania Przemocy 2017

W tym roku szkolnym Szkolne Dni Przeciwdziałania Przemocy przypadły 3-5 kwietnia.

Dzień pierwszy pod hasłem: „Słowa dobre, słowa złe, słowa nasze…”.
Tego dnia odbył się apel rozpoczynający nasz projekt.
Uczniowie z klasy 6a pod opieką pani Anny Chmieleckiej przygotowali i zaprezentowali kilka scenek o tematyce dotyczącej właściwego zachowania w różnych sytuacjach.

Dzień drugi pod hasłem : „Moje więzi z innymi”.
Był to dzień przeznaczony na integrację. Uczniowie spotkali się w salach lekcyjnych wraz z wychowawcami. Mieli za zadanie przygotowanie listków na „drzewko grzeczności”.
Każda klasa przygotowywała również wiersz, piosenkę lub zabawę integracyjną.
Uczniowie klas 4-6 wspólnie tworzyli też receptę na bezpieczną szkołę, a uczniowie klas 1-3 przygotowali plakaty pod hasłem; „Jesteśmy przeciw przemocy i agresji”.

Dzień trzeci pod hasłem : „Tworzę lepszy świat”.
W tym dniu uczniowie ponownie spotkali się na apelu. Odbyły się klasowe prezentacje zabaw integracyjnych i ubieranie „drzewka grzeczności” listkami przygotowanymi dzień wcześniej. Każdy uczeń miał za zadnie wykonanie jednego listka i wypisanie na nim hasła związanego z dobrym zachowaniem lub uprzejmego słowa. Drzewko ozdobiło szkolny korytarz.

Spotkanie klas i jednocześnie nasz tegoroczny projekt dotyczący przeciwdziałania przemocy zakończyliśmy wspólnym tańcem w rytm melodii” „ Głowa, ramiona, kolana, pięty…”

Za przygotowanie Szkolnych Dni Przeciwdziałania Przemocy odpowiedzialne były panie: Grażyna Barcińska, Anna Chmielecka i Anna Lewoc