Sprawozdanie z wyjścia kl. II d
do Muzeum Historycznego w Ełku

13 marca 2017r. klasa II d wzięła udział w zajęciach warsztatowych w Muzeum Historycznym w Ełku. Tematem zajęć były tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą.

Poznaliśmy wiele zapomnianych tradycji i zwyczajów np.: smaganie, przynoszenie żaru do domu, taczanie jajek oraz dawne sposoby malowania i ozdabiania jaj na stół wielkanocny. Mieliśmy okazję oglądać i podziwiać stojące na wystawie palmy, pisanki, kraszanki, gaiki i wiele innych okazów symbolizujących nadejście wiosny i zbliżające się święta.

Na koniec zajęć wykonaliśmy koszyczek z papieru w kształcie zajączka.

Wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni z tak przyjemnych i ciekawych zajęć.

Agnieszka Sitko