Mistrzostwa Ełku w koszykówce chłopców

Dnia 12.11.2009 W Szkole Podstawowej nr 5 w Ełku odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku w Koszykówce chłopców. Zawody rozpoczęły się o godzinie 8.30 powitaniem wszystkich drużyn przez organizatora. W rywalizacji brało udział pięć Szkół Podstawowych z naszego miasta.
Po przywitaniu drużyn nastąpiło losowanie i rozpisanie systemu gry "każdy z każdym". Każda z drużyn rozegrała po 4 spotkania. Walka sportowa toczyła się od pierwszej do ostatniej sekundy meczu. Nie było straconych piłek dla żadnej z drużyn! W grę wchodził awans do Mistrzostw Województwa, który odbył się 24 listopada 2009r. w Giżycku.
Faworytem zawodów byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, którzy wygrali całe zawody. Na drugim miejscu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7. Trzecie miejsce wywalczyli nasi chłopcy, którzy pokonali Szkołę Podstawową nr 2 i Szkołę Podstawową nr 4. Awans wywalczyły Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 7. Zobacz zdjęcia

Opracował:
Mierzejewski Artur