Sprawozdanie z wyjścia kl. II d
do Muzeum Historycznego w Ełku

Dnia 8.03.2017r. z całą klasą udaliśmy się do Muzeum Historycznego w Ełku na zajęcia pt. „O historii mojego miasta i o herbie ełckim”.

Na miejscu zostaliśmy powitani przez p. Magdę. W sali przeznaczonej na nasze spotkanie zastaliśmy przygotowane eksponaty związane z historią naszego miasta. Były to: stare zdjęcia, obrazy, stare tablice z nazwami ulic, rzeczy z gospodarstwa domowego, rękodzieło ludowe oraz slajdy .

Pani Magda z wielkim zapałem opowiadała nam o dziejach powstania naszego miasta oraz wyjaśniła, jak zmieniał się herb Ełku na przestrzeni lat. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy legendy o jeleniu który uratował osadę przed atakiem Krzyżaków.

Podsumowaniem naszej wizyty w muzeum było własnoręczne wykonanie herbu naszego miasta.

Agnieszka Sitko