Ogłoszenia!

Tenisistki z „Dziewiątki ‘’ w mistrzowskiej formie !

Drużyna tenisa stołowego dziewcząt z SP 9 w składzie Gabriela ZIARKO 6b, Elżbieta PROSTKO 4b i Wiktoria CHILICKA 4b odniosła duży sukces w finale wojewódzkim Szkolnego Związku Sportowego, który przeprowadzono 22.03.2017 r. w Suszu . W zawodach wzięło udział 12 drużyn / po dwie najlepsze z VI – ciu rejonów województwa warmińsko -mazurskiego /. Turniej rozgrywano przy 10 stołach systemem „Do dwóch przegranych „. Nasze tenisistki należały do jednych z faworytek / tak wynikało z rankingu wojewódzkiego / i nie zawiodły , aczkolwiek nie było łatwo. Losowanie też było niekorzystne. Z meczu na mecz dziewczęta grały coraz lepiej wygrywając wszystkie pojedynki i uzyskały awans do turnieju ogólnopolskiego , który odbędzie się w Rawie Mazowieckiej 25-27.05.2017 r. Wyniki naszej drużyny - 3 : 2 z SP 3 Działdowo , 3 : 1 z SP 2 Gołdap i 4 : 1 w finale z SP Lipowina . Największy udział w zwycięstwie miały Gabriela Ziarko i Ela Prostko w grach indywidualnych oraz gra deblowa Ziarko/Prostko . Pierwszy raz w historii taki sukces osiągnęły dziewczęta z SP 9, kilka lat temu zwyciężali chłopcy.

Tenisistki z SP 9 przy stołach podczas gier oraz z pucharem, dyplomem i medalami po uroczystej dekoracji .

Nauczyciel w-f - Stanisław Malinowski

Ełk, 22.03.2017 r.